![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676445
*
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:06:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 17:14:28
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Carl Ewald Lönngren
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Läs mer om Carl Ewald Lönngren
nr 1467 6445
Carl Ewald Lönngren
(1839-1902), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1882, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 31x44cm, yttermått inklusive ram: 39x52cm
Kondition: krackeleringar
Carl Ewald Lönngren, svensk målare född 1839, död 1902.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 17:14:28 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Ewald Lönngren
Carl Ewald Lönngren, svensk mÃ¥lare född 1839, död 1902.Läs mer om Carl Ewald Lönngren
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl ewald lönngren motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19